AfB Slovakia získala ocenenie za svoj prínos na German-Slovak Economic Forum 2021

German-Slovak Economic Forum 2021
P. Kompalla, R. Sulík a P. Lazar na German-Slovak Economic Forum 2021.

Na fotografii zľava: Peter Kompalla (Generálny riaditeľ Slovensko-Nemeckej Obchodnej a Priemyselnej Komory), Richard Sulík (Minister hospodárstva Slovenskej republiky) a Peter Lazar (Prezident Slovensko-Nemeckej Obchodnej a Priemyselnej Komory) na German-Slovak Economic Forum 2021.

Marek Antoňák (CEO AfB Slovakia s.r.o.) prezentuje našu činnosť.

Marek Antoňák (CEO AfB Slovakia s.r.o.) prezentuje našu činnosť.

Odovzdanie ocenenia za Social Commitment firme AfB Slovakia s.r.o.

Barbara Wolf (nemecká veľvyslankyňa na Slovensku) a Peter Kompalla odovzdávajú do rúk Mareka Antoňáka ocenenie za Social Commitment firmy AfB Slovakia s.r.o.

22.10.2021

Spoločnosť AfB Slovakia s.r.o. bola odmenená cenou za svoj prínos pre spoločnosť (Social Commitment)! Stalo sa tak 19.10.2021 v rámci podujatia German-Slovak Economic Forum 2021 (Nemecko-Slovenské Ekonomické Fórum 2021), ktoré organizovala AHK Slowakei (Slovensko-Nemecká Obchodná a Priemyselná Komora) v rámci svojej inicitatívy #PartnerForSustainability, ktorá bola predstavená na tlačovej konferencii týždeň pred konaním spomínaného podujatia.

Tento rok boli hlavné témy podujatia #udržateľnosť a #alternatívna mobilita. Hlavné slovo dostal pán Richard Sulík (Minister hospodárstva SR), ktorý zdôraznil, že Nemecko je pre Slovensko kľúčovým partnerom a koncept Industry 4.0 je v dnešnej dobe jedno zo základných kritérií pre zabezpečenie udržateľnosti.

Na podujatí prezentovali mnohé partnerské spoločnosti iniciatívy #PartnerForSustainability svoje osvedčené postupy v oblastiach ako napríklad sociálna angažovanosť, vzdelávanie alebo ochrana klímy (zoznam zúčastnených firiem sa nachádza na konci článku).

Sme nesmierne hrdí, že môžeme byť súčasťou iniciatívy #PartnerForSustainability a aj týmto spôsobom pomáhať preberať  zodpovednosť za budúcnosť našej planéty a detí. Ocenenie, ktoré sme dostali si veľmi vážime a urobíme všetko preto, aby sme v budúcnosti dokázali, že si ho zaslúžime!

Čo je iniciatíva #PartnerForSustainability?

#PartnerForSustainability je iniciatíva AHK Slowakei a jej partnerských spoločností, ktorej cieľom je napomôcť k lepšej harmonizácii ekonomickej konkurencieschopnosti s environmentálnou a spoločenskou zodpovednosťou a aktívne sa tak podieľať na budovaní cesty k trvale udržateľnej budúcnosti.

Obsahom memoranda iniciatívy #PartnerForSustainability sú spoločné princípy a výzva smerom k politikom, aby do svojho programu zaradili otázky udržateľnosti a v oblasti ekonomiky vytvorili rámcové podmienky, ktoré podporia rozvoj udržateľných podnikateľských aktivít. Jeho súčasťou sú takisto konkrétne odporúčania vedúce k odstráneniu doterajších prekážok.

Dodatočné informácie o #PartnerForSustainability nájdete na tejto stránke.

Ďalšie organizácie, ktoré sa zúčastnili na German-Slovak Economic Forum 2021:

BASF
Brose Group
Bosch
Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia
Evonik
Kaufland Slovenská republika v.o.s.
Lidl Slovenská republika, v.o.s. 
Manz AG
Volkswagen Slovakia
SPP
Východoslovenská energetika Holding a.s.
Západoslovenská energetika, a.s. - Skupina ZSE