Aj seniori majú mať možnosť na zvyšovanie svojej počítačovej gramotnosti .....

Výpožička ôsmich notebookov Mestu Trnava.

Marek Antoňák (vľavo) a Vlastimil Očenáš (vpravo) po podpise zmluvy na radnici.

30.01.2020

Firma AfB Slovakia poskytla Mestu Trnava osem notebookov vrátane operačného systému a potrebného softvéru. Jedná sa o spoluprácu s mestom Trnava na základe podpisu spoločného memoranda o spolupráci pri napĺňaní Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Trnavy so zameraním na zdravotne znevýhodnených občanov a zlepšenie kvality života ľudí v seniorskom veku z roku 2019. Notebooky budú umiestnené v denných centrách seniorov v Trnave.

Zmluvu o sedemročnej bezplatnej výpožičke podpísali vo štvrtok 30. januára 2020 na trnavskej radnici konateľ AfB Slovakia Marek Antoňák a za mesto riaditeľ Strediska sociálnej starostlivosti Vlastimil Očenáš. „Firma nám už na prvých spoločných rokovaniach ponúkla túto formu pomoci a následne sme na základe priorít určili, že bude veľmi užitočné adresovať notebooky práve do ôsmich trnavských seniorských centier, ktoré majú v súčasnosti 1 863 členov,“ povedala zástupkyňa primátora Eva Nemčovská.

Týmto gestom sa nám podarilo umožniť seniorom v trnavských denných centrách rozvíjať svoju počítačovú gramotnosť, ktorú by mali získať prostredníctvom vyhľadávania informácií na internete, vybavovaním e-mailovej korešpondencie, komunikáciou s ľuďmi na sociálnych sieťach a podobne.

Viac informácií sa dočítate tu.

Správa bola zverejnená aj ako príspevok Mestskej televízie Trnava, daný príspevok si môžete pozrieť na tomto odkaze.