Organzácia AfB získala Nemeckú cenu za udržateľnosť 2021

Nemecká cena za udržateľnosť

Foto: DNP/Frank Fendler

20.12.2020

Dňa 4. decembra 2020 bola nezisková IT organizácia AfB ocenená "za príkladnú kombináciu ochrany životného prostredia, spoločenskej zodpovednosti, rozvoja a udržiavania dlhodobých partnerstiev" Nemeckou cenou za udržateľnosť 2021 (Deutsche Nachhaltigkeitspreis 2021) v oblasti "Spoločnosť + Spravodlivosť", čím organizácia AfB získala štatút jednej z najviac udržateľných firiem v Nemecku.

Spoločnosť AfB získala Nemeckú cenu za udržateľnosť po prvý krát už v roku 2012, vtedy bola ocenená v oblasti "najviac udržateľná budúca stratégia". Tento inkluzívny renovátor IT zariadení však nezaspal na vavrínoch, ale neustále sa zdokonaľoval a vyvíjal. AfB sa začalo viac špecializovať na repasovanie a ďalší predaj použitého hardvéru, pričom, ako sociálny podnik, vsadilo na inklúziu: 45 percent z približne 500 jeho zamestnancov je ťažko zdravotne znevýhodnených. Nezisková IT spoločnosť sa tak riadi svojím heslom „Pomáhať použitým hardvérom“.

"Som neuveriteľne hrdý," hovorí výkonný riaditeľ AfB Daniel Büchle a dodáva: "Už vtedy, keď sme poprvýkrát získali cenu za udržateľnosť, jedno z najvyšších ocenení v Nemecku, to bol pre nás obrovský stimul a prispel k nášmu rozvoju v tejto oblasti. Najmä v tejto dobe. Veľká vďaka patrí aj porote a všetkým 500 zamestnancom."

Čo je Nemecká cena za udržateľnosť ?

Nemecká cena za udržateľnosť (The National German Sustainability Award/Deutscher Nachhaltigkeitspreis) je národným ocenením za vynikajúce výsledky v udržateľnosti pre oblasť podnikania, komunít a výskumu. S počtom viac ako 1 000 uchádzačov, je táto cena najväčšou svojho druhu v Európe. Ocenenie udeľuje Nemecká nadácia pre trvalo udržateľný rozvoj v spolupráci s federálnou vládou, spolkovými organizáciami (Kommunale Spitzenverbände), podnikateľskými združeniami, organizáciami občianskej spoločnosti a výskumnými inštitúciami.