Naša zaangažovanosť pre váš úžitok 

Sociálny podnik AfB sa špecializuje na preberanie a repasovanie vyradeného hardvéru a na certifikované skartovanie údajov. Vďaka poskytovaniu týchto profesionálnych služieb sa nám darí vytvárať pracovné miesta pre zdravotne postihnutých a dokázateľne znižovať negatívny dopad činnosti našich partnerov na životné prostredie.

Ako to u nás funguje

IT služby


Každý úkon vykonávame s maximálnou starostlivosťou, od začiatku až po koniec procesu. U nás je váš hardvér v najlepších rukách.

 • Preberanie vyradeného hardvéru
 • Rozobratie na súčiastky
 • Inštalácia softvéru a zaškolovanie
 • Technická podpora

Zbieranie mobilných telefónov

Prostredníctvom zberných nádob alebo viditeľne rozostavených kontajnerov zbierame súkromné mobilné telefóny zamestnancov.

 • Zaevidovanie a testovanie
 • Certifikované vymazanie údajov
 • Repasovanie (v rámci Európy), prípadne zrecyklovanie

Predaj na pracovisku


Spoznajte sociálny a zelený rozmer IT. Predajom zrepasovaného hardvéru na pracovisku umožníte svojim zamestnancom urobiť si obraz o angažovanom prístupe vašej spoločnosti.

 • Samotnú realizáciu a komunikáciu so zamestnancami za vás preberie AfB
 • Predaj môžete zorganizovať počas firemných podujatí ako letný festival či vianočný večierok
 • Obzvlášť výhodné podmienky pre zamestnancov
 • Informácie o témach inklúzie a trvalo udržateľného rozvoja

Komunikácia

Pomáhame vám prezentovať sociálny a ekologický prístup vašej spoločnosti navonok i dovnútra.

 • Sociálne siete
 • Certifikáty
 • PR produkty
 • Blog
 • Správa o trvalo udržateľnom rozvoji

Pridaná hodnota

Bezpečné vymazanie údajov

Bezpečné vymazanie údajov

AfB sa postará o certifikované vymazanie údajov z vašich zariadení a vydá vám o tom príslušné potvrdenie, čím zabezpečí bezproblémový návrat vášho hardvéru do obehu.

Odborná likvidácia

Odborná likvidácia

Zariadenia, ktoré sa viac nehodia na zrepasovanie, rozoberieme a takto získané komponenty využijeme ako náhradné diely alebo ich zrecyklujeme. Tak šetríme prírodné zdroje a eliminujeme využívanie metód likvidácie, zaťažujúcich životné prostredie.

Koncept trvalo udržateľného rozvoja

Koncept trvalo udržateľného rozvoja

Spolupráca s našou spoločnosťou vám poskytne cenné informácie pre zostavenie vlastného konceptu trvalo udržateľného rozvoja. Dostanete konkrétne čísla ukazujúce ekologický a spoločenský dopad spolupráce.

Správa o dopadoch na životné prostredie

Správa o dopadoch na životné prostredie

Technická univerzita v Berlíne analyzovala postupy uplatňované v AfB a potvrdila, že CSR partnerská spolupráca s našou spoločnosťou má vďaka predĺženiu životného cyklu a obmedzeniu produkcie IT zariadení pozitívny dopad na životné prostredie.

Predaj na pracovisku

Predaj na pracovisku

Vďaka predaju hardvéru priamo na pracovisku umožníte vašim zamestnancom získať repasované zariadenia za obzvlášť výhodných podmienok, dozvedieť sa viac o témach inklúzie a trvalo udržateľného rozvoja a na vlastnej koži pocítiť angažovaný prístup svojho zamestnávateľa.

Certifikát o podpore zamestnanosti

Certifikát o podpore zamestnanosti

Po odovzdaní vyradeného hardvéru preberiete symbolický patronát nad novovzniknutým pracovným miestom. Už odovzdanie 600 notebookov stačí na získanie takéhoto patronátu nad jedným pracovným miestom pre človeka so zdravotným postihnutím.

Rezervácia hardvéru

Rezervácia hardvéru

Zamestnanci našich partnerov majú možnosť zarezervovať si vyradený hardvér a používať ho ďalej ako súkromné osoby. Na stránke AfB nájdete nástroj na rezerváciu hardvéru.

Servis pri preberaní hardvéru

Servis pri preberaní hardvéru

Naši zamestnanci od vás preberú vyradený hardvér a transportujú ho do našich prevádzok vlastnými firemnými vozidlami, špeciálne upravenými na prevoz výpočtovej techniky.

Repasovanie

Repasovanie

V našich predajniach, partnerských predajniach a v online obchodoch je možné zakúpiť si zrepasovaný hardvér za výhodnú cenu.

Máte záujem stať sa naším partnerom alebo sa chcete dozvedieť viac o našich službách?

Kontakt

Ak máte otázky, radi odpovieme. Ako vám môžeme pomôcť?

AfB Slovakia s.r.o.
Strojárenská 1C 917 02
Trnava Slovakia

Tel.: +421 33 553 2222

E-Mail: info@afb-group.sk

Naše referencie

Hrdo sa hlásime k našej širokej palete partnerov. Už vyše 1000 subjektov využíva IT a CSR služby spoločnosti AfB. Kompletný zoznam referencií

     Referencie