150 notebookov od Deutsche Telekom IT Solutions už pomáha na východe krajiny

Darovanie T-systems September 2020

06.10.2020

Spoločnosť Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia s.r.o., čo je nové meno pre T-Systems u nás, vybrala 13 organizácií na východe našej republiky, ktorým dovedna odovzdala 150 svojich vyradených notebookov. „Je veľmi dobré, že si vieme pomáhať aj takýmto spôsobom a navyše v tejto neľahkej situácii, kde vyradený hardware môže žiakom pomôcť ešte o niečo viac. Aj keď tiež len v obmedzených možnostiach, no vždy keď je to možné, veľmi radi posunieme ďalej naše počítače a tak sa napokon stávame dobrou súčasťou a pomocou aj pre náš región,” zhrnul Tomáš Tressa z Deutsche Telekom IT Solutions.

AfB Slovakia mala tú česť sa na tomto projekte spolupodieľať ako ich partner, všetky zariadenia certifikovane vymazať, vyčistiť, opraviť a zrepasovať a nakoniec osobne odovzdať predstaviteľom škôl a neziskových organizácií v mene Deutsche Telekom IT Solutions.  „Bolo to náročných takmer tisíc kilometrov za dva dni, počas ktorých sme mali možnosť vidieť doslova celé Slovensko. Určite to však stálo za to a radosť príjemcov pri odovzdaní zariadení od nášho partnera je veľkým zadosťučinením za vynaloženú námahu u nás na prevádzke či pri samotnom rozvoze,“ povedal Dávid Mick, prevádzkový riaditeľ spoločnosti AfB Slovakia.

Spolu s ním sa na ďalekú cestu vydal aj konateľ spoločnosti Marek Antoňák, ktorý ocenil najmä prístup Deutsche Telekom IT Solutions v tejto neľahkej situácii. „Je skvelé vidieť, ako náš partner cielene pomáha školám a organizáciám a sme radi, že môžeme byť toho súčasťou. Nesmierne ma teší najmä pomoc školám, ktorých so zhoršujúcou sa situáciou ohľadom COVID-19 čakajú iste mnohé výzvy, ktoré sa však aj s pomocou týchto počítačov budú prekonávať o niečo ľahšie. Tešíme sa na ďalšie spoločné projekty a veríme, že zariadenia, ktoré sme odovzdali, budú dlho a dobre slúžiť,“ povedal.

150 notebookov sa rozdelilo medzi 4 občianske združenia a 9 škôl v Prešove, Vranove nad Topľou, Košiciach či Rožňave a v okolí týchto miest. Z rozšírenia základne IT zariadení sa tak vďaka Deutsche Telekom IT Solutions môžu tešiť Cirkevné gymnázium sv. Františka z Assisi z Vranova nad Topľou, ZŠ a MŠ z Kapušian, Gymnázium Jána Adama Raymana a Stredná zdravotnícka škola sv. Bazila Veľkého v Prešove, Gymnázium Alejová, Spojená škola na Vojenskej ulici, Gymnázium sv. Košických mučeníkov a Stredná odborná škola automobilová v Košiciach či občianske združenia 09414 v Sečovskej Polianke a Live Aid, BP Červený Breh a TS Suprémo v Košiciach.