Aj v roku 2023 sme pomáhali: Štedrá spolupráca AfB Slovakia a Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia prekonala nový rekord

Darovanie vyše 600 notebookov vďaka AfB a Deutsche Telekom IT Solutions

15.01.2024

Začiatok roka je ideálny čas na bilancovanie. Aj v roku 2023 sme mali výnimočnú príležitosť spolupracovať s naším partnerom, Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia, a spoločne sme dosiahli úžasný cieľ – darovali sme viac ako 600 repasovaných notebookov rôznym organizáciám, školám a občianskym združeniam.

AfB je sociálny podnik, ktorý nielenže zamestnáva zdravotne znevýhodnených zamestnancov, ale aj aktívne prispieva k udržateľnosti a inklúzii. Repasuje IT zariadenia, ako sú notebooky, počítače, monitory a smartfóny. Dáva im druhý život a zároveň ponúka pracovné príležitosti tým, ktorí by inak čelili veľkým ťažkostiam na trhu práce.

V priebehu minulého roka sme vďaka nášmu partnerovi Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia v jeho mene darovali celkovo 611 repasovaných notebookov. Tieto zariadenia sa dostali medzi 60 škôl, občianskych združení a neziskových organizácií. Je to rekordné množstvo, ktoré predčilo všetky naše očakávania a svedčí o sile a zmysle tejto unikátnej spolupráce.

Najväčšia časť darovaných zariadení smerovala do škôl. Dávid Mick, prevádzkový riaditeľ AfB Slovakia potvrdil, že rovnako ako minulý rok nie je kvalitný hardvér pre mnohé vzdelávacie inštitúcie samozrejmosťou. „Vďaka našej spolupráci a pomoci sa situácia aspoň v niekoľkých školách zlepšila. Kvalitné repasované notebooky poskytli školám nástroj na podporu moderného vzdelávania.“

Vzdelávanie je mimoriadne dôležitou témou aj pre Martina Džbora, Strategy & Technology Officera z Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia, ktorý pod svoje krídla okrem mnohých ďalších tém venujúcim sa spolupráce s komunitami a regiónmi prijal aj úzko spätú oblasť darovania hardvéru. „V spoločnosti Deutsche Telekom chceme byť lídrami nielen v oblasti trhu s digitálnymi riešeniami ale tiež v podpore digitalizácie širšej ekonomiky a spoločnosti. Som hrdý, že vďaka spolupráci s AfB môžeme súčasne naplniť dve naše veľké ambície – pomôcť viac než 30-ke škôl a organizácií v zlepšení ich digitálneho štandardu a následne ponúknuť stovkám žiakov a študentov nové učebne na rozvoj digitálnych zručností, a zároveň takto konkrétne prispieť k téme životného prostredia, ekológie, recyklácie či inklúzie.“

Marek Antoňák, konateľ spoločnosti AfB, vyjadril hrdosť a radosť z účasti na projekte, ktorý prináša pomoc v reálnom čase. „Je veľmi dôležité mať partnera, ako je Deutsche Telekom, ktorý sa angažuje a snaží sa pomôcť na viacerých frontoch zlepšovať život na Slovensku. Rok 2023 bol pre nás v AfB významným míľnikom. Darovali sme viac zariadení ako kedykoľvek predtým, a to v spolupráci s partnerom, ktorý nám je skutočne blízky a zdieľa naše hodnoty. Význam tejto spolupráce sa ešte prehlbuje aj tým, že sami sme sociálnym podnikom. Pomoc, ktorú poskytujeme, sa neobmedzuje len na obdarované organizácie, ale dotýka sa aj nás samých. Deutsche Telekom IT Solutions podporuje nielen inklúziu, ale aj ochranu životného prostredia, čo sú základné hodnoty, na ktorých AfB Slovakia stojí. Touto cestou im patrí obrovská vďaka za ich angažovanosť a podporu,“ doplnil Marek Antoňák.

Vianočný čas nám pripomenul nielen štedrosť v podobe darov, ale aj dôležitosť solidarity a pomoci tým, ktorí to potrebujú. Spoločná snaha AfB Slovakia a Deutsche Telekom IT Solutions je príkladom toho, ako súčinnosť podnikov môže vytvoriť pozitívny dopad na spoločnosť.

Nech sa tento duch radosti a štedrosti šíri nielen počas Vianoc, ale nech nám slúži ako inšpirácia po celý rok. V AfB Slovakia veríme, že aj v malých gestách sa skrýva veľká sila zmeny. Všetkým našim partnerom, zamestnancom, a všetkým, ktorí s nami zdieľajú túto víziu, prajeme všetko dobré v roku 2024!