AfB získalo Nemeckú cenu za udržateľnosť 2024

14.11.2023

Rozhodlo 140 porotcov: AfB je tento rok lídrom v oblasti Renovácie spotrebného tovaru.

AfB víťazí v odvetví opravárenských služieb

Nemecká cena za udržateľnosť sa tento rok udeľovala za "vzory udržateľnej transformácie v Nemecku". V roku 2024 sa AfB stala víťazom v kategórii Renovácie použitého hardvéru. AfB sa v konkurencii ďalších dvoch spoločností presadila v kategórii "Zdroje", v kategórii "Suroviny a recyklácia" a v kategórii "Opravárenské služby".

Odôvodnenie poroty

Spoločnosť AfB gemeinnützige GmbH sa, podobne ako ostatní víťazi súťaže, dostala do finále preto, že mimoriadne účinne a príkladným spôsobom prispela k udržateľnosti, čím sa stala vzorom a vyslala správne signály pre odvetvie svojej pracovnej činnosti i mimo neho.

Vyzdvihuje sa tak bezpečný a zdroje šetriaci remarketing použitých počítačov, smartfónov a iných IT zariadení, ktorý vykonáva spoločnosť AfB. Spoločnosť AfB získala nemeckú cenu za udržateľnosť už po tretíkrát, pričom po prvý krát to bolo už v roku 2012, vtedy bola ocenená v oblasti "najviac udržateľná budúca stratégia, druhé ocenenie čakalo na spoločnosť AfB v roku 2020, kde zvíťazilo v oblasti "Spoločnosť + Spravodlivosť".

Slávnostné odovzdávanie cien

Oficiálne odovzdanie ocenenia sa uskutoční 23. novembra 2023. AfB, ako jedna zo 100 spoločností, si prevezme ocenenie za prítomnosti spolkového ministra obrany Borisa Pistoriusa, moderátorky CNN Christiane Amanpour a ďalších známych osobností.

Z ocenenia našich kolegov v Nemecku sme veľmi štastný a prajeme im ešte veľa úspechov. 

PS: Nezabúdajte, že repasované zariadenia sociálneho podniku AfB Slovakia nájdete na našom eshope na tomto odkaze.

Čo je Nemecká cena za udržateľnosť ?

Nemecká cena za udržateľnosť (The National German Sustainability Award/Deutscher Nachhaltigkeitspreis) je národným ocenením za vynikajúce výsledky v udržateľnosti pre oblasť podnikania, komunít a výskumu. S počtom viac ako 1 000 uchádzačov, je táto cena najväčšou svojho druhu v Európe. Ocenenie udeľuje Nemecká nadácia pre trvalo udržateľný rozvoj v spolupráci s federálnou vládou, spolkovými organizáciami (Kommunale Spitzenverbände), podnikateľskými združeniami, organizáciami občianskej spoločnosti a výskumnými inštitúciami.

Viac informácií (v anglickom jazyku) nájdete tu.