Spoločnosť AfB gGmbH získala prestížnu cenu v súťaži Digital Leader Award 2020!

AfB - nositeľ ocenenia
Logo DLA

5.10.2020

Nezisková IT remarketingová spoločnosť AfB gGmbH bola začiatkom septembra 2020 ocenená špeciálnou cenou „Social Purpose“ v súťaži Digital Leader Award 2020. Tento rok súťažilo o túto prestížnu cenu 83 podnikov, organizácií a úradov. Porota udeľovala ceny v kategóriách „Kultúra“, „Projekt“, „Stratégia“ a „Spoločnosť“.

„V mene všetkých svojich kolegov by som sa Vám chcel veľmi pekne poďakovať za toto ocenenie,“ uviedol výkonný riaditeľ AfB Daniel Büchle počas virtuálneho odovzdávania cien Digital Leader Award 2020. „Naším cieľom je dať použitým IT a mobilným zariadeniam druhú šancu na život. Pretože polovica našich zamestnancov je ťažko zdravotne znevýhodnená, sú naše procesy bezbariérové ​​a zároveň zodpovedajú všetkým požiadavkám na ochranu údajov.“

Po odbornom procese mazania údajov a repasovania dokáže spoločnosť AfB znovu predať na trhu formou remarketingu asi dve tretiny IT zariadení, ktoré prevzala od súkromných spoločností alebo úradov. Zvyšné zariadenia sú odborne zrecyklované v rámci Európy.

Čo je Digital Leader Award a jeho špeciálna cena „Social Purpose“ ?

Digital Leader Award oceňuje projekty, stratégie a úspešné príbehy, ktoré ukazujú, ako úspešná je digitálna transformácia v Nemecku a ako ďalej napreduje. Koncept AfB skutočne nezapadal do žiadnej zo súťažných kategórií, no odborná porota v zložení Roger Kehl, Sylvia List, Tijen Onaran, Harald Rudolph, Harald Schirmer, Christian Schlereth, Tobias Schlottke, Lynn-Kristin Thorenz a Heinrich Vaske sa jednomyseľne rozhodla udeliť inkluzívnej spoločnosti AfB s hlavným sídlom v Nemeckom meste Ettlingen za jej prínos v sociálnej oblasti špeciálnu cenu „Social Purpose“.