Vďaka Deutsche Telekom IT Solutions sa nám v roku 2022 podarilo darovať vyše 500 notebookov

Darovanie vyše 500 notebookov vďaka AfB a Deutsche Telekom IT Solutions

15.11.2022

Radi pomôžeme, keď môžeme. A my môžeme, aj vďaka skvelej spolupráci s Deutsche Telekom IT Solutions. Tento rok sa nám tak spoločne podarilo darovať vyše 500 notebookov.

Presnejšie 533 notebookov sa v priebehu roka dostalo medzi 54 škôl, občianskych združení a neziskových organizácií. Od začiatku našej spolupráce v roku 2020 ide o rekordné množstvo s obrovským náskokom oproti minulým obdobiam.

Najväčšia časť zariadení sa dostala medzi školy. „Napriek tomu, že žijeme v dobe IT technológií, kvalitný hardvér nie je žiaľ samozrejmosťou pre mnohé vzdelávacie inštitúcie,“ povedal Dávid Mick, prevádzkový riaditeľ AfB Slovakia. „Pre viaceré školy to už našťastie neplatí,“ dodal, „keďže vďaka tejto spolupráci sa dostali ku kvalitným notebookom, ktoré naši kolegovia vymazali, vyčistili, opravili, zrepasovali a odovzdali predstaviteľom organizácií.“

Jeho slová potvrdil aj Tomáš Tressa z Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia: „Aj keď sa zdá, že dnes je prítomnosť počítača všade samozrejmosťou, nie je to tak. Naopak je stále „nedostatkovým tovarom“ v školách, združeniach ale aj v rodinách so školopovinnými žiakmi. A teda je naozaj pekné byť súčasťou projektu, ktorý sa zameriava na hmatateľnú pomoc tým, ktorým to skutočne uľahčí bežné dennodenné činnosti a podporiť aj takto vzdelávanie. Navyše spolupracovať na dobrom diele s partnermi ako sú kolegovia zo spoločnosti AfB je vždy radosťou. A aj preto sa nám podarilo spoločne dosiahnuť tento veľmi sympatický miľník.“

Nesmieme zabudnúť ani na rôzne občianske združenia a neziskové organizácie, ktoré sa snažia zlepšiť podmienky ľuďom so zdravotným znevýhodnením, ľuďom z marginalizovaných komunít či zložitých socioekonomických pomerov. Vďaka intenzívnej snahe nášho partnera sa nám podarilo aj promptne zareagovať na situáciu, ktorá vznikla na hraniciach po vypuknutí vojnového konfliktu na Ukrajine.

„Tieto notebooky hmatateľne a veľmi konkrétne pomohli mnohým ľuďom v neľahkých dobách. Dúfali sme, že po korone si konečne trochu vydýchneme, žiaľ vojnový konflikt u našich susedov nám pripravil nové výzvy, ktoré nás čakajú aj v nasledujúcich mesiacoch a rokoch. O to viac si treba vážiť pomoc uvedomelých a zodpovedných spoločností ako je Deutsche Telekom, ktoré sa snažia krok za krokom na viacerých frontoch zlepšovať život v našej spoločnosti. Sme hrdí na to, že toho môžeme byť súčasťou,“   povedal náš konateľ Marek Antoňák. „500 notebookov je už pekné číslo a predstavuje pre nás aj veľký záväzok do budúcnosti. Minulý rok sa zdalo takéto množstvo veľmi vzdialené, dnes je realitou. Prečo by sa nám teda na budúci rok nemohla podariť rovná tisícka?“, zhodnotil.

Nezabúdajme ani na to, že sami sme sociálnym podnikom a tak sa táto pomoc ešte znásobuje, keďže okrem obdarovaných organizácií podporuje Deutsche Telekom IT Solutions aj nás, a tým inklúziu a ochranu životného prostredia, čo sú základné piliere na ktorých stojí AfB. Za to patrí nášmu partnerovi veľká vďaka a všetkým obdarovaným želáme, aby im zariadenia dlho a dobre slúžili.